M.Tevfik YÜKSEL

PROJELER

Hızlı bir keşfe çıkarak aşağıda yer alan projelerime göz atabilirsiniz. Bununla da yetinmeyerek sosyal medya hesaplarım arasından GitHub‘a erişerek detayları inceleyebilir, birkaç kod parçası gözlemleyebilirsiniz. 

team-projects

Takım Projeleri

 • (2020 Mart – 2020 Eylül) BASYA (Bastonsuz Yaşam)

Bu proje görme engelli insanların hayatından bastonu tamamen çıkartmak hedefi ile Teknofest kapsamında geliştirilmiştir. Projenin mobil uygulama geliştirme aşamasında rol aldım. Flutter / Dart kullandım.

 • (2019 – 2020) TEKNOFEST TUBİTAK UAV 2019, Uluslararası İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışması Spektrum Takımı (13/291)

Teknofest kapsamında yer alan bu projede Python kullanarak görüntü işleme üzerinde çalıştım.

 • (2018) Savunma ve Sanayi Bakanlığı ROBOIK İnsansız ve Otonom Kara Araçları (IKA) Geliştirme Yarışması “Spectrum” Takımı

Bu projede Spektrum takımı tarafından tasarlanıp üretilmiş olan İnsansız Kara Aracı (İKA) projesinde yazılımcı rolünü üstlendim.

personal

KİŞİSEL PROJELER

Not: Aşağıda yer alan projelerden bazıları GitHub hesabımda bulunmaktadır. Bu projeler isimlerinin yanında “~G” ile belirtilmiştir.

 • Kişisel Blog (Asp.net Framework)       

Kendim için tasarlamış olduğum blog sayfamda (eski versiyon) Asp.net Framework MVC kullandım. Entity Framework ile DB First yaklaşımını benimsediğim projede MSSQL veritabanı ile çalıştım.

 • Online Bilet Rezervasyon Sistemi (Asp.net Core)

Bu proje Asp.net Core MVC ve Entitiy Framework Code First yaklaşımı ile SQL üzerinde geliştirildi. Proje Biletall.com web servisi haberleşerek çalışmaktadır.

 • SQL Şablon Oluşturucu (C# Form Application)

Bu proje, birden fazla veritabanı içeren büyük projeler için tüm veritabanları kapsayacak SQL sorgularını otomatik olarak oluşturmak amacı ile geliştirildi.

 • White Ball Probability (C# Console Application) ~G

C# kullanılarak geliştirlmiş olan bu proje özel bir olasılık hesabını 100 bin defa gerçekleştirerek deneysel yöntemle doğrulamak amacı ile geliştirildi.

 • SEO İstatistik Botu (C# Console Application)

Bu proje Google API yardımı ile Biletall.com ve rakip sitelerin SEO açısından anlamlı bazı istatistiklerinin otomatik olarak toplanması ve online bir kaynakta gösterilmesi amacı ile geliştirildi. C# ile geliştirlip, Google PageSpeed API ve Google Sheet API kullanılan proje Windows Task Scheduler tarafından günlük olarak tetiklenecek şekilde ayarlandı.

 • Youtube Music Player (C# Console Application with Selenium)

Selenium ile geliştirilmiş olan bu projenin amacı kullanıcının istediği şarkıyı otomatik olarak Youtube’dan açmaktır.

 • Daily Statistics Of Covid19 (Java) ~G

Bu projenin amacı, online bir kaynaktan JSON formatında elde edilen Covid-19 verilerini anlamlandırarak kullanıcıya sunmaktır. Java ile geliştirilmiş olan bu projede görsel arayüzde JavaFX kullanılmıştır. Veriler kullanıcıya tablo, linechart ve barchart formatlarında gösterilmektedir.

 • Erciyes Üniversitesi Duyuru Uygulaması (Flutter – Dart) ~G

Flutter/Dart kullanılarak geliştirilmiş olan bu projede üniversitemiz mühendislik fakültesi bölümlerinin yeni duyurularının ya da duyuru güncellemelerinin anlık olarak kullanıcıya bildirilmesi amaçlanmıştır. Bildirim gönderimi için OneSignal kullanılmıştır.

Proje Fikriniz için iletişime geçin!